Chceme turisty?

Chceme turisty?

Vimperk má strategickou polohu. Je přirozenou bránou Šumavy pro návštěvníky z Prahy, Pasova i Českých Budějovic. Měl by být však rovněž městem, které je navštěvováno kvůli sobě samému. K tomu je potřeba vybudovat dostatečně lákavé zázemí s velkou rozmanitostí sportovní, relaxační i kulturní.

Město musí vyslat jasný signál, že Vimperk chce být významným turistickým cílem. Věříme ve Vimperk, který nabízí rozmanité a moderní služby, je zázemím pro návštěvníky Šumavy. Vytvoříme kartu turisty, která bude tyto služby propagovat a bude atraktivní nejen pro návštěvníky horských středisek. Podporujeme vznik městského muzea, rozšíření nabídky kulturních akcí a zasadíme se o rozvoj kvalitní letní scény.

NEVIHNUTÍ bude prosazovat:

  • vznik tzv. karty turisty, která bude výsledkem spolupráce šumavských měst, obcí a podnikatelů; výhody a slevy plynoucí z této karty budou motivovat návštěvníky okolí Vimperka k návštěvě i našeho města a naopak.
  • koncepční a rozmanité řešení tzv. Areálu letních sportů, opírající se o potřeby a požadavky obyvatel města (využití výsledků projektu Hledá se Vimperk, o jejichž zapracování do výsledné studie a realizace areálu budeme usilovat)
  • lepší turistické značení ve městě (značené okruhy, lepší informovanost o atraktivních a důležitých místech – např. informační středisko)
  • maximální využití potenciálu právě rekonstruovaného zámku a zastřešeného plaveckého bazénu.

Comments: 31 193